Minu isiklik eesmärk oli mõelda ja tegutseda õppejõuna e-õppes julgemalt. Arvestades, et enda olemasoleva e-kursusega majandan aktiivselt juba neljandat aastat, tõdesin alles käesolevat kursust läbides, et nii palju MOODLE enda vahendeid oli mul veel järgi proovimata (rühmatöö tegemine; viki kasutamine; mõistekaart). Ja siis, kui ilmnes, et vahendeid, mida saab aktiivselt e-õppes rakendada on veelgi rohkem, oli minu jaoks pöördeline hetk. Aktiivõppemeetodite kasutamine on süsteemne tegevus läbi terve kursuse (mitte üksik suvaline tegevus), mis ühelt poolt motiveerib kursusel osalejat õppima ning teiselt poolt aitab õppida ning kinnistada õpitut.

Uusi õppemeetodeid ja ideid nende efektiivsest kasutamisest rikastasid minu kui õppejõu teadmisi/kogemusi. Näiteks lihtne enesetutvustuse ülesanne, mis saab olla püstitatud väga erinevat moodi ning seeläbi saavutada erinevaid õpiväljundeid. Mina, kes ma pole AUSALT, mitte kunagi sellist tüüpi ülesannet isegi mitte planeerinud oma kursusesse (teades juba eelnevalt kõiki ja teades, et õppijad on teineteisega tuttavad), kasutan seda juba aktiivselt.

Vähe on selliseid õppemeetodeid, mis oleks päris-päris uued – ikka on keegi, kuskil, miskit sarnast juba kasutanud. Oluline on siin see, kuidas ja kui hästi õnnestub konkreetset meetoit oma aine/kursuse temaatikasse põimida. Kursusel osalejate loodud ülesanded olid alati aktiivsed ning andsid mõtlemisainet – kuidas mina saaksin midagi sarnast teha?

1000 tänu neile, kes näitasid-suunasid-õpetasid, kuidas olla julgem e-õppes. Mis edasi? Head uued mõtted peavad saama teostuseks ja see tähendab minu jaoks piisavalt palju tööd oma e-kursusega. 




Leave a Reply.